ACCEPT

חברת כיל חיפה (לשעבר "דשנים וחומרים כימיים בע"מ") מקונצרן כימיקלים לישראל, פועלת בתחום הדשנים והכימיקלים המיוחדים לצורכי חקלאות ותעשייה שונים כגון אשלגן ומגנזיום. המפעל הוקם בשנת 1946 במפרץ חיפה, בסמוך לבתי הזיקוק. מטרתנו הראשונית הייתה לייצר דשנים לצרכי החקלאות המתפתחת בארץ.

 

הכל התחיל בשנת 1920 כאשר המהנדס משה נובומייסקי עלה ארצה מרוסיה ורכש שטחים בצפון ים המלח. כעבור 10 שנים הוא קיבל יחד עם קבוצת חברים זכיון להפקת אשלגן ומינרלים אחרים בים המלח. לאחר שתהליך ההפקה נכנס לתלם, הקים נובומייסקי בשנת 1946 את כיל חיפה (לשעבר "דשנים וחומרים כימיים בע"מ"). החברה מוקמה בסמוך לנמל ובתי הזיקוק בחיפה. פעילותה הראשונית הייתה השבחת האשלגן הכלורי שנכרה בים המלח והפיכתו לאשלגן גופרתי ע"י הגבתו עם חומצה גופרתית. פעילות נוספת חשובה הייתה תחילתו של ייצור דשן כימי תוצרת הארץ שחשיבותו לגידולים החקלאיים הייתה עצומה. דשן זה היה אמון גופרתי.

 

תוך זמן קצר הפכה כיל חיפה (לשעבר "דשנים וחומרים כימיים בע"מ") למרכז של הייצור המחקר והפיתוח של התעשייה הכימית, הדשנים  והמחצבים. מומחי החברה יצאו לסקור אזורים שונים כדי לנצל את אוצרות הטבע שלהם למען החקלאות והמשק הישראליים. אחת הפעילויות העיקריות בשנים אלה של ראשית המדינה הייתה מחקר מרבצי הפוספטים בנגב. ראשית ניצול הפוספטים לחקלאות הייתה ייצור דשני סופר פוספט מסלע הזרחה ומחוצה גופרתית. כעת הושלם המעגל והחברה סיפקה עתה את שלושת הדשנים החשובים לחקלאות: חנקן, זרחן ואשלגן.

 

החל מהקמתה ועד היום ראתה מחלקת הדשנים של כיל חיפה את ייעודה בסיוע לחקלאות הישראלית בדרכה למצוינות ע"י אספקה של הדשנים הטובים ביותר. החברה ליוותה את המגזר החקלאי בשלבי התפתחותו השונים והייתה חלק מההיסטוריה הישראלית של פיתוח חקלאי בחבלי ארץ חדשים ויישוב גלי העלייה בהתיישבות הכפרית.

 

פיתוח משק המים בעקבות קו ירקון – נגב ב- 1956, והמוביל הארצי ב- 1964 הביא להגדלה ניכרת של שטחי השלחין ושל מגוון הגידולים. כל זה הצריך פיתוח דשנים מותאמים זולים ויעילים לחקלאות המתפתחת.

 

אחד השלבים החשובים בהתפתחות החקלאות בארץ היה השימוש בחממות. בתחום זה הורגש הצורך בדשנים נוזליים, והחברה הפיקה דשן נוזלי שהושלם עם יסודות קורט. גם הפיתוח והשימוש בהשקיה בטפטפות של גידולי השדה הביא לצורך לפתח דשנים מתאימים. כך המשיך סל המוצרים להשתכלל וכלל בין היתר דשנים לריסוסי הזנה, דשנים לאספקת יסודות הקורט השונים, חומרים לתחזוקת רשתות ההשקיה ועוד.

 

מחלקת הדשנים של כיל חיפה מייחסת חשיבות רבה לעבודה המשותפת עם החקלאים. צוות של 12 אגרונומים עובדים מול החקלאים איש איש באזורו, במטרה לספק להם את כל הדרוש בתחום הדישון בזמן אמת.

 

מאז אותם ימים ראשונים בהם תר נובומייסקי את חופי ים המלח במטרה להפיק ממנו את החומרים המתאימים לחקלאות, ועד לימים אלה של שימוש בטכנולוגיות חדישות, עומדת מחלקת הדשנים של כיל חיפה בחזית המחקר , הפיתוח והייצור של הדשנים הטובים ביותר המאפשרים לחקלאות הישראלית להמשיך במירוץ המתמיד למצוינות.בתחום הקיימות כיל פועלת מתוך מחויבות עמוקה ונטולת סייגים לפיתוח בר-קיימא ולהגנה על הסביבה. כחלק ממחויבות זו, אנו עובדים כשותפים מלאים עם ממשלות, רגולטורים, לקוחות, מוסדות אקדמיה וגופי תעשייה, ופועלים יחד להגשמת המטרה המשותפת: יצירת האיזון הנכון בין שמירה קפדנית על האחריות הסביבתית ובין צרכי האנושות בשימוש במשאבי טבע ובמוצרים המבוססים עליהם.
כיל הציבה לעצמה יעד אתגרי – אפס תאונות עבודה בכל מפעליה בעולם, והיא נמצאת היום בדרך להגשמת יעד זה. במהלך חמש השנים האחרונות, צמצמה החברה ב-% 40 את מספר התאונות בכל מגזרי הארגון.הצלחתה של כיל נובעת ממאמץ מתמשך להשגת מצוינות בבטיחות, הכולל השקעה ניכרת וממוקדת בחינוך ובהדרכת העובדים לבטיחות תעסוקתית ונקיטת אמצעי גהות תוך עמידה קפדנית בתקנים המקובלים בתעשייה ובתקנות הבטיחות המקומיות. כתוצאה מכך הצליחה כיל לצמצם את מספר התאונות וה"כמעט" תאונות' ולשפר את תנאי הבטיחות בעבודה בכל מפעליה.
בתחום איכות הסביבה כי"ל חיפה פועלת בשיתוף פעולה מלא ובשקיפות מלאה עם המשרד להגנת הסביבה ושאר רשויות ההגנה על הסביבה. החברה פועלת לשיפור מתמיד של איכות הסביבה בחצרה והקטנת ההשפעות על הסביבה באמצעות מנגנון בקרה, קיום הדרכות לעובדים, ומבדקים פנים מפעליים על בסיס דרישות החוק ותקן ISO 14001בכיל חיפה מוטמעת מערכת משולבת לניהול האיכות, בטיחות ואיכות הסביבה על פי דרישות תקני ISO 9001, ISO 14001, ת"י 18001 וחתימה על אמנת Responsible Care.
המערכת מוטמעת בכל רובדי החברה, לרבות מערכות ייצור ותחזוקה, רכש ומחסנים, שיווק, משאבי אנוש, מערכות מידע ועוד.
כיל לא מפסיקה ולא תפסיק לפעול למען הקיימות, עקרונות אלה הם המפתח להצלחתה העתידית ולקיום ארוך הטווח של פעילותה.

S25C 416102613051S25C 416102613040

 

 

S25C 416102613071S25C 416102613072

 

 

 

 

המומחים שלנו ישמחו לענות על שאלותייך. מלא את השדות הבאים,
שלח ומומחה ייצור איתך קשר בהקדם

שם מלא
שם מלא הינו שדה חובה
דוא"ל
שדה אימייל אינו תקין
נייד
שדה נייד הינו חובה
תוכן ההודעה
תוכן ההודעה הינו שדה חובה
הסכמה לדיוור